Vratný obal nEKOnečný BOX

Od 7. 3. 2024 jsme po pilotním provozu, který se uskutečnil na konci roku 2023 spustili spolu s naším zákazníkem společností T-Mobile Czech Republic a.s. doručování kurýrních zásilek ve vratných obalech.

Zásilky jsou doručovány v obalech třech velikostí – střední na mobily a drobná zařízení, větší na tablety nebo chytré hodinky a obálky na SIM karty a dokumenty. Uvnitř BOXu je speciální fixace. Není tedy třeba přidávat další výplň a obejdeme se bez zbytečného odpadu.

Zásilka je zabalena a opatřena speciální páskou, která zaručuje neporušenost zásilky. Při předání si zákazník ověří kompletnost a stav zásilky. Zboží si pak přebírá v originálním balení. Kurýr vrací box zpět na sklad kde je obal desinfikován, očištěn a připraven k opětovnému použití.

RECYKLACE

Vratné obaly jsou vyrobeny z materiálu Akylux a jejich životnost je několik let. Po skončení životního cyklu krabice odkoupí zpět výrobce, recykluje je a vyrobí z nich nové.

DOPAD NA ŽIVOTNÍ PROSTŘEDÍ

nEKOnečný BOX je navržen k opětovnému použití. Měl by se dát použít alespoň 50x. Už po 6. použití je pak jeho CO2 stopa neutrální v porovnání s jednorázovým obalem.

© LaTaupe 2024